Zadziałaj dla siebie

 

Wszystko, co powinnaś wiedzieć, zanim kupisz wodę w butelce

czyli…

 

PRZEWODNIK na temat wód butelkowanych
dostępnych na rynku!

 

 

 

Tak jak zapowiadałam i obiecałam wcześniej – właśnie dziś udostępniam Tobie raport o wodach dostępnych na rynku - przewodnik i informator na temat wód...

 

 

Coraz częściej kupujemy wody w butelkach. Nie wszystkie bierzemy jednak pod uwagę różnice pomiędzy wodami źródlanymi, mineralnymi, a leczniczymi, a warto wiedzieć, czym się różnią i które z nich są odpowiednie w danej sytuacji.
Nie wiemy, które wody są najbardziej bogate w związki mineralne.
Mało tego – nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że nie każda woda nadaje się do picia przy niektórych schorzeniach i odwrotnie – istnieją wody, które ze względu na swój skład są polecane w pewnych chorobach.

 

Dlatego postanowiłam przyjrzeć się dokładnie poszczególnym wodom dostępnym na rynku. W tym celu zakupiłam 28 wód dostępnych w większości sklepów oraz marketów i poddałam je weryfikacji. Teraz udostępniam Tobie wiedzę oraz moje własne wnioski, które ułatwią Ci wybór odpowiedniej wody dla siebie.

 

Zanim przejdę dalej mała sugestia, abyś przeczytała cały raport, nie pomijając następujących po sobie punktów, ani nie wybiegała w przód z pomijaniem konkretnych punktów. Niektóre treści nawiązują bowiem do poprzednich, dlatego „skacząc” po raporcie możesz mieć wrażenie niespójności.

 

Raport sporządziłam celowo w taki sposób, aby każdy następny punkt wynikał z poprzedniego i abyś mogła dzięki całej lekturze dowiedzieć się tego, co niezbędne na temat wód butelkowanych...

 

     Co zyskasz czytając ten raport?

 

- dowiesz się, na czym polegają różnice między wodami butelkowanymi

- poznasz dokładny skład 28 wód butelkowanych

- otrzymasz sporządzone przeze mnie zestawienie wód (ranking) ze względu na różne minerały w nich zawarte

- dowiesz się, w jakich sytuacjach, które wody najlepiej pić

- uzyskasz informacje o tym, w których schorzeniach zaleca się określone wody, a których należy zdecydowanie unikać

- zdobędziesz wiele innych ważnych informacji

 

Postępując zgodnie ze zdobytą wiedzą, raport ten przyczyni się więc niewątpliwie do poprawy twojego stanu zdrowia. A przecież o to w tym wszystkim chodzi, aby o swoje zdrowie walczyć i „nie dawać się nabijać w butelkę”!

 

 

     Reklama dźwignią handlu…

 

 

Z badań marketingowych wynika, że Polacy wybierają nie tę wodę, która ma najbardziej bogaty skład, lecz tę która ma… najciekawszą i najbardziej krzykliwą reklamę.

 

Najchętniej wybieramy wodę źródlaną, której nazwa kojarzy nam się z czystą przyrodą, najlepiej z terenów górskich… (ale to, że Nałęczowianka należy do Nestle, a Żywiec Zdrój do koncernu Danone, już nikogo nie obchodzi…).

 

Kropla Beskidu, która została „wymyślona” i wprowadzona do sklepów przez Coca-Colę, szybko stała się jedną z najlepiej sprzedających się wód w Polsce.

To dowód na to, co robi reklama.

 

     Butelka do ręki i… najpierw przeczytaj, co masz za chwilę wypić!

 

 

Przy wyborze wody, pierwszą rzeczą, jaką należy się kierować to nie reklama, lecz jej SKŁAD.

 

Powinno się zwrócić uwagę na tę część etykiety, na której są (a przynajmniej powinny być) umieszczone informacje o zawartych minerałach oraz ich ilości.

 

Jeśli zamiast takich danych na etykiecie widnieją napisy w stylu „najlepsza woda mineralna”, „pobudza apetyt i ułatwia trawienie”, „z czystego źródła”, zdecydowanie odradzam zakup takiej wody. Można przypuszczać, że tyle samo minerałów ma „kranówka”, zaś takie krzyczące hasła są jedynie chwytem reklamowym.

 

 

     Co powinno znaleźć się na etykiecie?

 

- informacja, że woda ma atest PZH

- zgoda Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej

- nazwa producenta

- nazwa źródła i miejsce wydobycia

- nazwa handlowa wody

- stały skład chemiczny wody

- oznaczenie stopnia mineralizacji

- termin przydatności do spożycia

 

                                     

                     

          Witaj w ZADZIAŁAJ DLA SIEBIE!

Nazywam się Ewelina Wieczorek i jestem autorką tego serwisu jak i firmy Epicentrum Zdrowia w Szczecinku. Z wykształcenia jestem pedagogiem zdrowia, specjalistą ds. żywienia, psychodietetykiem, nauczycielem w ZS nr 6 w Szczecinku.

 

Jeżeli chcesz żyć zdrowo, próbujesz odżywiać się świadomie, chcesz schudnąć, szukasz do tego motywacji - zapraszam Cię do lektury artykułów na moim BLOGU oraz do współpracy.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w odchudzaniu bądź pomocy w uzdrawianiu - wejdź na stronę mojej poradni Epicentrum Zdrowia.

 

Jeśli masz ochotę, czytaj więcej o mnie.

Możesz również poznac opinie o mojej pracy.

Zapraszam do kontaktu:
ewelina@epicentrumzdrowia.pl