Zadziałaj dla siebie


Utrata masy ciała jest w gruncie rzeczy...
bardzo prosta!


 

  

        Chciałabym dziś podzielić się z Tobą pewną refleksją, która niedawno mnie nawiedziła, a która dotyczy realizowania planów, czynienia kroków na drodze do lepszego zdrowia, dokonywania zmian w swoim życiu, tudzież zgubienia zbędnych kilogramów na stałe...

 

Czy to wszystko jest rzeczywiście tak trudne?

 

 

 

 

Sądzę, że winę za takie podejście do wielu zdarzeń ponosi to, że… po prostu tego słuchamy i uznajemy za wyrocznię. Podobnie jak z zasadą, że kłamstwo powtórzone tysiąc razy, staje się prawdą…
Każdy z nas z osobna tworzy otaczającą go rzeczywistość, a skoro wszystko jest tak trudne, to zwyczajnie takie właśnie się staje! Jest trudno - każdemu bez wyjątku i to jest święte: trudno jest być zdrowym, trudno jest schudnąć, moja choroba jest nieuleczalna, całe życie muszę brać leki, trudno ćwiczyć systematycznie, ciężko wychowywać dzieci, ciężko znaleźć kochającego partnera, bo wszyscy się przecież zdradzają, niełatwo jest zarobić pieniądze, czy znaleźć dobrą niestresującą pracę…

To nie jest żadna prawda, tylko tworzenie wokół tych tematów otoczki trudu i stwarzanie problemu. A wtedy nie ma innej opcji – poddajesz się tej uniwersalnej „mądrości”. Wszystko zależy tylko od Ciebie, bo problemem nie jest problem, tylko nastawienie do problemu.

Wystarczy, że od dziś zaczniesz afirmować, iż wszystko jest w zasięgu Twojej ręki, jest lekkie, przyjemne i łatwe. Wystarczy, że uwierzysz w prawo przyciągania oraz to, że sam kreujesz swoją rzeczywistość. Przestrzeń wokół Ciebie wynika z tego, czym i kim aktualnie jesteś - jakie myśli i uczucia Ci towarzyszą. Możesz zmieniać przestrzeń od razu, bez względu na to, kim byłeś i o czym myslałeś w przeszłości. Wszystko rozgrywa się zawsze TU I TERAZ, a nie "wtedy" czy "potem". Zawsze zaczynasz od początku, czyli OD TERAZ.

Warto w tym celu przestać przysłuchiwać się ciągłym narzekaniom, jak to jest ciężko, tylko wziąć sprawy w swoje ręce i przełączyć pstryczek w głowie na: jest łatwo, lekko i przyjemnie! To naprawdę zdaje egzamin. Sama się o tym przekonuję :-)

Inną przyczyną uznania, że jest trudno, może być też poniesienie jakiejś porażki w przeszłości, w danej sytuacji. Nie udało się wtedy, zatem z góry uznałeś, że jest ciężko i się zapewne już nie uda... A to wszystko przez brak wiary.

Uwierz, że jest łatwo, nakreśl plan działania, ustal, co wprawia Cię w przyjemny stan i w dobre samopoczucie. Siedząc całe życie na skrzyżowaniu, nic się nie zadzieje i wszystko może rzeczywiście wydawać się skompikowane. Nie siedź na skrzyżowaniu, tylko rusz z miejsca, bo wszystko możesz zmianić.

Aby zrozumieć lepiej prawo przyciągania, jak również to, iż nasze ciała są dokładnym odzworowaniem Ziemii jako planety, napisałam osobny artykuł, który możesz przeczytac TUTAJ.

Mądrości i Zdrowia!
Ewelina Wieczorek

www.epicentrumzdrowia.pl

 

 

 

 

 

 

                                     

                     

          Witaj w ZADZIAŁAJ DLA SIEBIE!

Nazywam się Ewelina Wieczorek i jestem autorką tego serwisu jak i firmy Epicentrum Zdrowia w Szczecinku. Z wykształcenia jestem pedagogiem zdrowia, specjalistą ds. żywienia, psychodietetykiem, nauczycielem w ZS nr 6 w Szczecinku.

 

Jeżeli chcesz żyć zdrowo, próbujesz odżywiać się świadomie, chcesz schudnąć, szukasz do tego motywacji - zapraszam Cię do lektury artykułów na moim BLOGU oraz do współpracy.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w odchudzaniu bądź pomocy w uzdrawianiu - wejdź na stronę mojej poradni Epicentrum Zdrowia.

 

Jeśli masz ochotę, czytaj więcej o mnie.

Możesz również poznac opinie o mojej pracy.

Zapraszam do kontaktu:
ewelina@epicentrumzdrowia.pl